Rekonstrukce historických objektů

Naše firma se dále specializuje na rekonstrukce historických objektů. Provádíme sanace vlhkého zdiva, tzv. obkopáním objektu a jeho následným odizolováním. Při omítání používáme tradiční vápennou maltu a vhodný štuk za použití vlastních směsí. Opravujeme či stavíme klenby, cihlové i kamenné. Restaurujeme trámové stropy, ale také umíme vyrobit a instalovat dřevěný strop zcela nový. To vše včetně historizujících řezbářských prvků a barevné a mechanické patinace. U stropů štukových tvarujeme různé reliéfní prvky, fabiony apod.

Kovářské práce

Jako doplňkový sortiment nabízíme výrobu originálních kovářských prvků, dle Vašich požadavků,včetně oprav, nebo replik těch historických. Jedná se například o zábradlí, dveřní a vratové panty, různé závěsy, dveřní a okenní kliky, madla, oka, klepadla, petlice apod.

Tesařské práce

Dalším důležitým prvkem u většiny starých objektů jsou okna, nejčastěji špaletová, která zrestaurujeme či vyrobíme kopii původních. Také můžeme vyrobit zcela nový typ dle vašich požadavků. Samozřejmostí je dodání vhodných kovových části, jako jsou háčky, táhla, panty a kličky.

Rekonstrukci Vašeho domu jsme připraveni provést také na klíč.

Včetně vodoinstalace, odpadů, topení, elektroinstalace, krovů, střešní krytiny a souvisejících prací.